![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 12144080
*
nr 1214 4080
Rune Eringstam
(f. 1924), Sverige
Torrnålsgravyr, Vinter. Signerad, numrerad 14/35. Motivet: 33x39 cm
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 19:03:04
- Konstnär/Designer
Rune Eringstam
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
Läs mer om Rune Eringstam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik rune eringstam svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyr vinter
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29
*
Rune Eringstam
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
Läs mer om Rune Eringstam
nr 1214 4080
Rune Eringstam
(f. 1924), Sverige
Torrnålsgravyr, Vinter. Signerad, numrerad 14/35. Motivet: 33x39 cm
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Konstnär/Designer
Rune Eringstam
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.Läs mer om Rune Eringstam
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik rune eringstam svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyr vinter
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29